Skenování - II. Spuštění skenovacího programu

Datum vydání: 21. 8. 2006


K zahájení snímání je vždy potřeba program pro ovládání skeneru. Ten je dodáván výrobcem a je součástí nákupu. Každý výrobce má svůj vlastní program, který je ušitý na míru kategorii skenerů, pro kterou je určen. Programy se navzájem liší způsoby ovládání a množstvím parametrů, které je možné nastavit. Proto mají jednotlivé aplikace dost dobře vypracované své vlastní nápovědy nebo průvodce.

Koupili jsme si tedy skener, připojili jej k počítači a nainstalovali ovládací software, případně jsme to svěřili odborníkům. Počítač je spuštěný a my máme připravenou hromádku pohlednic, které chceme naskenovat.

Nejjednodušší spuštění aplikace je použít tlačítko Scan přímo na skeneru. O další se již postará počítač sám. Spustí aplikaci a většinou i náhled obrázku.

Druhá možnost je spustit aplikaci z počítače. Pravděpodobně se při instalaci zařadila do nabídky Start/Programy. Můžeme ji pochopitelně taky vyhledat přes ikonu Tento počítač nebo pomocí některého z následovníků Norton Commandera, např. Far nebo Total Commander.

Pokud chceme skenovat častěji, je výhodné vytvořit si na ploše zástupce skenovacího programu a spouštět skenování jeho pomocí. (já osobně používám tento způsob.) Všemi těmito způsoby spustíme stejnou aplikaci jako tlačítkem Scan na skeneru a na obrazovce se otevře okno skenovacího programu.

Třetí způsob je spuštění některého programu, například grafického, který podporuje ovladač TWAIN (případně jiný, podle typu vašeho skeneru). Takový program potom umožňuje přímo snímat obrázek a následně provádět jeho úpravy. Spuštění se provede obdobně jako u skenovacího programu.

Souhrnem:
Spustit skenovací program je možné třemi způsoby:

  1. přímo tlačítkem na skeneru
  2. přímo spuštěním v PC
  3. nepřímo spuštěním programu podporujícího ovladač TWAIN



Autor: Magdalena Vlachová
magdalenavlach@volny.cz

Vytištěno ze serveru http://www.infofila.cz