1. český Klub sběratelek pohlednic koní a psů

Že o něm nevíte? Že stále běháte po papírnictvích a trafikách a zoufáte tam nad stále stejnými 10 let starými pohledy nebo nad žalostnými zbytky nových sérií koní, které jste nestihli koupit?

Věřte mi - byla jsem na tom stejně. Pohledy sbírám od dětských let a je to vášeň srovnatelná dokonce s láskou ke koním živým. Protože koně kreslím i fotím, začala jsem pohledy i sama vydávat, ale v normálních obchodech je odmítali. Dopisovala jsem si s několika, stejně postiženými", ale teprve, když jsem začala jezdit na koňské a psí výstavy, zjistila jsem, jak moc nás je!

A tak se zrodil nápad založit klub, který by všechny naše problémy vyřešil.

Vznikl v březnu roku 2002 se základnou asi 10 nadšenců. Postupně jsem oslovila všechna česká vydavatelství pohlednic a začala od nich novinky odebírat a rozesílat je zájemcům.


Když nás bylo 40, už té korespondence bylo nějak moc a tak se zapojil i manžel, který zásilky balí a popisuje. To jsem ještě netušila, že počet členek (a už i členů) překročí nynějších 150! Tím jsme předčili i věhlasný PK Club Deutschland (se kterým spolupracuji a získávám tak i pohledy zahraniční) a americký Horsepostcards Club.

Na časté dotazy a žádosti jsem začala vydávat vlastní Klubovou sérii z fotek našich členek. Máme již 56 pohledů, které rozesílám do několika zemí Evropy a USA a tak se snímky se jménem třeba patnáctileté slečny zařadí navždy do sbírek vedle slavných fotografů! Je to ovšem možné jen po přísném výběru (aby pohledy byly kvalitní a celý náklad se dal rozprodat) a s finanční spoluúčastí autorky.


Pomáhám tak trochu i s výchovou mladých fotografů. Každému snímky zhodnotím, poradím, co by se dalo zlepšit a když má kvalitní fotky a zájem, zařadím ho do klubové edice.

Jsem šťastná, když se mi podaří sehnat i pohledy vydané mimo vydavatelství soukromými chovateli, protože to jsou ty pravé těžko sehnatelné sběratelské lahůdky!

S každou větší zásilkou rozesílám Klubový zpravodaj s novinkami, starostmi a radostmi; vytvořili jsme i výměnný seznam. Dokonce jsme chystali i výměnný sraz, kde bychom se seznámili osobně, ale nezadařilo se vzhledem k tomu, že sběratelky jsou ze všech koutů republiky. Této myšlenky se ale nevzdáváme.

Ráda uvítám nové zájemce, protože čím víc nás bude, tím rychleji můžeme vydávat nové pohledy a obohacovat naše sbírky! Chcete se dovědět víc?

Veškeré informace a nabídku pohledů najdete na:
http://www.volny.cz/m.mastna/foto/foto.htm

V říjnu proběhla mezi našimi členkami malá anketa. Ne všichni vyplnili všechno, ale z počtu 87 odpovědí vzešly tyto zajímavé výsledky :
Narození
před rokem 197010
v 70.letech29
v 80.letech42
v 90. letech4
Velikost sbírekí
do 1000 ks50
do 2000 ks14
do 3000 ks8
do 4000 ks5
nad 4000 ks8
Rekordmanky
koňské pohledy9 000
psi a kočky40 000
Nejoblíbenější plemena seřazená podle počtu hlasů:
frís, arab, andaluzan, ČT a ostatní teplokrevníci, hafling, westernová plemena, kladrubský kůň, pony plemena, shire, anglický plnokrevník, chladnokrevná plemena, isabely + kůň Kinského, hucul, lipicán, achaltekinec.
Další
Přístup na internet61

Poznámka redakce:
Přestože název klubu a veškerý text evokuje, že klub je určen pouze sběratelkám, tedy ženám a dívkám, jsou členy klubu také pánové (aktuální stav - 4). Pokud tedy máte podobné zaměření své sbírky, rozhodně autorku článku kontaktujte a rozšiřte klubové řady.Autor: Marta Mastná | 19. 3. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist