Komentáře ke článku


Co je vlastně za město / vesnici na těchto pohlednicích?

Při sbírání místopisných pohlednic města Zdice jsem koupila tyto dvě pohlednice, které mají s uvedeným městem společný název, ale nikoliv zobrazené město.
Identifikace 264
Vložen: 11. 11. 2006 - 20:04:47
 
Odpovědět
Rád hledám neznámé lokality, tak jsem zkusil najít jiné Zdice než ty u Berouna (které asi sbíráte Vy) a na nic jsem nepřišel. Nicméně jsem si zapamatoval ten kostelík a dnes mi na burze padla do ruky Orbiska se stejným kostelíkem, obětoval jsem 4Kč, zakoupil a doma porovnal s očekávaným výsledkem - ta první pohlednice je na 100% Tetín u Berouna. Leží asi 10km od těch Zdic. Jestli je i na té druhé pohlednici si netroufám rozhodnout, ta obec a okolí kostelíku jsou hodně jiné. Jinak je mi ta oblast naprosto neznámá a nikdy jsem v těchto krajích nebyl, takže doufám, že situaci upřesní nějaký "rodák".
J. Pořízka


Zdice 275
Vložen: 30. 11. 2006 - 14:29:35
 
Odpovědět
Na základě článku a přiloženého komentáře jsem vznesl dotaz přímo na Městský úřad ve Zdicích. Z odpovědi Mgr. Smíškové cituji: "Město Zdice vydalo v září publikaci "Zdice na starých pohlednicích". Při jejím vzniku jsem se setkala s pohlednicí, kterou odeslal Alois Hůlka z Kublova. Asi nějaký šotek u vydavatele způsobil, že je na ní napsáno "Pozdrav ze Zdic". Škoda, že pohlednice nemohla být zařazena do publikace, text pozdravu se mi totiž moc líbil. Překrásně vyjadřoval radost pisatele z prázdnin. Zda zaslané pohledice jsou fotografiemi Tetina či Kublova, zatím nemohu potvrdit. Budu-li něco nového vědět, ozvu se." To je k dotazu v článku zatím vše.
Jaroslav Štorkán


identifikace2 459
Vložen: 04. 01. 2008 - 13:01:47
 
Odpovědět
Mohu potvrdit, že první pohlednice je skutečně Tetín. Ta druhá určitě ne, ta je pro mne záhadou.... Pokud se Vám ta pohlednice Tetína do sbírky nehodí, rad bych jí popřípadě odkoupil.
V.Patzenhauer


Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist