HOBBYMANIA po roce opět v Plzni

Datum vydání: 19. 4. 2004


Tisková zpráva: HOBBYMANIA po roce opět v Plzni
Plzeň, 23.-24. dubna 2004, 10-18 hodin
Dům kultury INWEST-K, Americká třída


Doprovodné programy:

Unikátní expozice tropických brouků a motýlů, především z oblasti Jižní Ameriky - to je bonbónek pro návštěvníky druhého ročníku mezinárodního sběratelského veletrhu HobbyMania 2004, který se koná 23.-24. dubna v plzeňském domě kultury INWEST-K. Téměř šedesát spolků, společností, klubů, ale i obchodníků z tuzemska, Slovenska, Maďarska, Německa, Rakouska, Polska, Chorvatska či Běloruska zde nabídne své "poklady" - ať již přebytky svých sbírek nebo žhavé novinky. Velmi zajímavým a poměrně značně vzdáleným prodejcem bude sběratelka z Paříže, která nabídne starší i nejnovější vydání telefonních karet francouzských zámořských departamentů. Nejvíce zde samozřejmě budou zastoupeny tradiční sběratelské obory, jako je filatelie, filokartie (pohlednice), významné místo však budou mít také minerály a zkameněliny, staré tisky, medaile, odznaky, telefonní karty a dokonce i v posledních létech stále populárnější figurky - postavičky z Kinder-vajíček. Chybět ale nebudou ani pivovarské předměty - lahve, sklenice či plechovky, reklamní firemní propisovací tužky, obaly od sýrů nebo čokolád a řada dalších.

Druhý ročník se těší mimořádnému zájmu - v současné době je o třetinu více přihlášených než v loňském roce, a tak se tato akce dostala na pomyslnou druhou příčku největších sběratelských akcí v republice. Řada firem rovněž využila možnost zastoupení, takže byť se na stáncích a stolcích neobjevuje přímo, je přítomna prostřednictvím svých obchodních partnerů. To se týká například španělské společnosti DOMFIL, nadnárodní skupiny GRUPO AFINSA, německých firem PRINZ a SCHAUBEK a dalších. Na své si přijdou filatelisté, pro které budou připraveny především novinky nejrůznějších námětů z celého světa, především však z Jižní Ameriky - a poprvé v naší republice - z oblasti Blízkého východu a severní Afriky.

Organizátoři z občanského sdružení proPRESS nezapomněli ani na poradenskou službu, návštěvníci shlédnou výstavku historických českých a československých bankovek a představí se zde rovněž téměř dvousetletá historie zápalkových nálepek, reprezentovaná Českým filumenistickým svazem.

HOBBYMANIA 2003 - závěrečná hodnotící zpráva

Sběratelský veletrh HOBBYMANIA 2003 ukázal, že cesta, kterou se vydali organizátoři - o.s. proPRESS - je správná, i když dlouhodobá. Akci navštívilo celkem 2 750 platících návštěvníků. Přítomno bylo v pátek 48 a v sobotu 56 vystavovatelů a prodejců. Naprostá většina prodejců byla s tržbou a výsledky velmi spokojena a 10 účastníků si na místě zablokovalo účast na dalším ročníku, který se uskuteční rovněž v závěru dubna, a to konkrétně v pátek 23. a v sobotu 24. dubna 2004, opět od 10 do 18 hodin na stejném místě - v Domě kultury INWEST na Americké třídě v Plzni. Přítomní - prodejci i návštěvníci - vysoce oceňovali zázemí a servis, který jim organizátoři na akci poskytli.

Přehled návštěvníků dle zemí:

Přehled účastníků - vystavovatelů a prodejců dle zemí:

Přehled největšího zastoupení prodejců a vystavovatelů dle oborů

Zvláštní poděkování za pomoc a podporu

Za pořadatele: Václav FialaAutor: Petr Zaoral
zaoral@mybox.cz

Vytištěno ze serveru http://www.infofila.cz