Jak jsem vyhrál aukci

Tak jako většina sběratelů i já vyhledávám případné nové přírůstky na internetových aukcích. Když se zadaří, najdou se velmi pěkné věci za cenu více než solidní. Na druhou stranu, když se (ne)zadaří, můžou nás potkat i věci, kdy obyčejnou bromografii z konce padesátých let koupíme i za čtyřnásobně větší cenu.

No ale to je otázka mužské ješitnosti a touze vyhrát. Když se prostě dva berani zatvrdí a mlátí do té klávesnice a odklikávají stále víc a víc až ten jeden nakonec zjistí, že sice vyhrál, ale stejnou pohlednici koupí naproti v antikvariátu za pár korun.

Nebo - zrovna minulý týden jsem zahlédl nabídku pohlednice s obrázkem skákající blechy od Lady. Neváhal jsem a přihodil, ačkoliv cena byla poněkud vyšší než obyčejný standard Ladových obrázků.

Protože nemám doma připojen internet, tak chodím jen tak jednou týdně do kavárny nebo ke známým. Najednou doma obálka. V obálce blecha. Zpáteční adresa byla adresou mého známého, se kterým se potkáváme při různých akcích. Hned ten večer jsem zašel do kavárny a v poště mail. A v něm stálo něco jako " ... proč jsi nezavolal, koukej se stavit, hodíme řeč, Blechu máš zdarma".

Není nad to se i kamarádům a známým svěřit se svým koníčkem, tak jako to bývalo dříve.Autor: Jan Vávra | 21. 9. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist