Komentáře ke článku


Je posílání pohlednic z dovolených minulostí?

Moderní komunikační prostředky jsou těžkou konkurencí pro starý dobrý zvyk posílání pozdravů z dovolené, výletů, cest po zemích českých a moravských, po cizině. Máme mobilní telefony se zabudovaným fotoaparátem, ze kterého odešleme snímek svým blízkým.
Není, ale... 680
Vložen: 24. 08. 2009 - 09:06:21
 
Odpovědět
Autor vzpomíná v článku Amsterdam. Když jsem letos chtěl odtamtud poslat pár pohlednic, narazil jsem na jiný problém: běžně nebylo možné koupit známky jinak než celý aršík s pěti známkami. Že to jsou ofsetem tištěné samolepky, pomíjím. (Zlatá Česká pošta se svou emisní politikou!) Tak se nakonec stalo, že dva dny po mně dorazila k nám do práce i pohlednice z Alkmaaru, na kterou jsem koupil známku v Zandvoortu a poslal ji z Aalsmeeru - došla s poštovním razítkem z Amsterdamu :-) Zato odpověď syna na SMS jsme dostali během pár minut za zlomek nákladů na pohlednici + známku, a přístup k internetu byl v hotelu zadarmo, resp. v ceně. Nicméně pohlednice zatím byly k dostání ve všech městech, která jsme navštívili, takže jsem si aspoň přivezl přírůstky do sbírky. Někde už bohužel není ani to pravidlem.
T. Homola


Není to minulost 681
Vložen: 24. 08. 2009 - 09:59:41
 
Odpovědět
Asi bychom se měli zeptat nějakého prodejce, jestli pociťují úbytek zájmu o pohlednice - není tu někdo takový mezi námi?. Ale myslím, že se pohlednice z dovolených stále zasílají + kupují pro založení.
Petr Zaoral


Posílání.... 686
Vložen: 31. 08. 2009 - 17:04:56
 
Odpovědět
pohlednic se opravdu stává minulostí,ale stále se kupují pro vzpomínku,protože se opravdu všechno nedá nafotit a když,tak ne úplně kvalitně.Takže sběratelství pohlednic pokračuje i přes vynálezy nové techniky a jednou,až se pohlednice opravdu přestanou vyrábět,i tyto současné,budou vyhledávané,tak jako dnes ty letité.A k prodeji jen tolik,že velká města mají množství pohlednic,mnohdy několik let starých a moc se neprodávají,takže se nám stalo, že např.v San Francisku jsme dostali 12 pěkných i zajímavých pohlednic za dolar,jinde byly třeba za 80 centů jedna,záleželo na obchodníkovi,atd.Malá města by o pohlednice k prodeji stála,jenže je nikdo z finančních důvodů i vzhledem k potřebnému velkému nákladu netiskne.To ale pouze moje zkušenost z cest po Kanadě a Americe.Blahopřejné se nevydávají a ostatní jen pro větší galerie a muzea, dost jich vidím k propagačním účelům, často velmi pěkné i na kvalitním papíru.V Evropě to asi stále ještě funguje lépe....díky za to.Báječný článek, děkuji!
Květa


696
Vložen: 09. 09. 2009 - 19:30:29
 
Odpovědět
Rozhodně to minulostí není, naopak mám poslední dobou pocit, že posílání zase ožívá, alespoň u mě. Stačilo mezi kamarády, kolegy a známé rozšířit, že pohlednice sbírám a nepohrdnu ani novými a od té doby chodí pohlednice ze všech koutů světa. Jen mi to leze do peněz, je třeba takovou pohlednici oplatit jinou pohlednicí a zasílat deset patnáct kousků z každého výletu je poněkud drahé :-)
Jiří Nermuť


Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist