Je to místopis?

Datum vydání: 25. 9. 2006


Ačkoliv prázdniny skončily a začal nový školní rok, jak trefně a zajímavě uvedla v článku paní Veselá, já měla dovolenou až po nich a vyrazila na malý výlet.

Mým sběratelským oborem jsou sice psi, ale jakmile někam jedu, tak si pohlednice onoho místa automaticky kupuji. Naštěstí mě to napadlo už před mnoha lety a většinu jsem nemusela shánět dodatečně.

Pak ve mně uzrál nápad, jak tyto pohlednice "zpracovat". Pořídila jsem si album a pohlednice do něj chronologicky vkládám a čísluji. A k nim je sepsán a do alba vložen bukletek s textem. Není to jen strohý výpis míst, ale vyprávění o tom, jak, kde a s kým jsem žila, ale hlavně kam, odkud, s kým a proč jsem cestovala. Prostě takový "putovní životopis v kostce". Když si ho vezmu do ruky, můžu vzpomínat - podobně jako když si prohlížím rodinné fotografie.

Posledním přírůstkem je tedy Muzeum ČD v Lužné u Rakovníka. Místopis je to asi hodně specifický, protože pohlednice by spíš zařadil sběratel železniční tématiky. Z mého hlediska to jsou však pohlednice, které vypovídají o místě, které jsem navštívila.Autor: Jarmila Hrubá
nufina@volny.cz

Vytištěno ze serveru http://www.infofila.cz