Ještěrka aneb Jedna desetiletá ještěrka nakreslila ještěrku a vyhrála

Tato pohlednice je jediná na světě, kde můžu spolehlivě určit čas a místo jejího zrodu a to od prvního námětu po realizaci autora až po důsledky a následky jejího vydání. Autorem je totiž moje dcera Niky.

Začátkem loňského roku 2006 se objevila výzva v Prachatickém deníku, okresní mutaci Deníků Bohemia, o kreslený vtip s námětem EKOLOGIE. Naše Niky od svých pěti let navštěvuje různé výtvarné kroužky a zaobírá se právě kresbou, tak jsem ji navedl, aby se zúčastnila. Celý jeden večer jsme spolu probírali různé náměty. Vtipů nakreslila několik, ale vybrali jsem jen tři a ty jsme zanesli do prachatické Dřípatky. No a pak jsem jen čekali a čekali a ...

A jednoho dne přišlo poštou oznámení, že Nikola Vávrová získala první místo ve své kategorii dětí do patnácti let a tím cenu odborné poroty a to víkendový zájezd na feraty někam do Rax Alpe, Hohewand. Feraty jsou zajištěné horolezecké výstupy. Niky byla strašně nadšená, už jsem měl všechno zajištěno a povoleno, že i když jí není patnáct, tak může na moji zodpovědnost a se mnou vyrazit.

No a pak jsem si přetrhl achilovku a bylo po parádě. Nicméně mne zaskočila manželka a i když ta neleze skoro ani po žebříku, dostala se Niky do stěny s partou skvělých kamarádů. A i když někteří byli třikrát starší než ona, dodnes si s nimi dopisuje a pokud to vyjde, měla by se do stěny zase podívat.

Pohlednice, kterou vydalo Hnutí Brontosaurus, patří na čestné místo mojí sbírky.Autor: Jan Vávra | 16. 7. 2007

Komentáře

gratulace

Blahopreji!!!

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist