Muzeum pražského vodárenství

Příspěvek v této rubrice přichází částečně "s křížkem po funuse". Částečně, protože Dny otevřených dveří pořádá Muzeum pražského vodárenství nejméně dvakrát v roce (na jaře v rámci Světového dne vody a na podzim v rámci Dnů evropského kulturního dědictví).

Informace o vzniku muzea čtenáři naleznou na webových stránkách společnosti Pražské vodovody a kanalizace a.s., která je jeho zřizovatelem. Sbírku tvoří trojrozměrné předměty, řada kopií unikátního a dosud nevystavovaného archivního materiálu a množství historických fotografií. Velmi cenné jsou sbírky druhů vodovodního potrubí, uzavíracích elementů a další historických přístrojů a nástrojů. Samostatně je prezentována unikátní sbírka vodoměrů.

Pro sběratele pohlednic může být zajímavé zjištění, že součástí vystavených exponátů je i ukázka historických pohlednic souvisejících s daným tématem.

Snad jen upozornění - níže uvedené fotografie zachycují všechny vystavené pohlednice, přesto všem doporučuji návštěvu tohoto muzea, které nabízí ke shlédnutí mnoho zajímavého.

Kliknutím zobrazíte větší obrázek

Kliknutím zobrazíte větší obrázek

Kliknutím zobrazíte větší obrázek

Kliknutím zobrazíte větší obrázek

Kliknutím zobrazíte větší obrázek

Kliknutím zobrazíte větší obrázekAutor: Petr Zaoral | 22. 3. 2006

Komentáře

souhlas

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist