Komentáře ke článku


Muzeum pražského vodárenství

Příspěvek v této rubrice přichází částečně "s křížkem po funuse". Částečně, protože Dny otevřených dveří pořádá Muzeum pražského vodárenství nejméně dvakrát v roce (na jaře v rámci Světového dne vody a na podzim v rámci Dnů evropského kulturního dědictví).
215
Vložen: 22. 03. 2006 - 11:20:56
 
Odpovědět
Po článku Honzy Vávry o požáru ve Vimperku se podruhé můžeme přesvědčit o tom, že pohlednice hrály před sto léty mnohem důležitější roli než dnes. Obrázky z aktuálních katastrof se na nich sice občas objeví i dnes (např. pohlednice zachycující záplavy v r. 1997), ale stavba vodárny? Tu budeme asi hledat marně. Ano, doba se změnila - dnes o takové události bude kromě tisku (to se nezměnilo) obrazem informovat televize a internet. Proto mají pohlednice z té doby kromě svého kouzla i hodnotu dokumentu.
T. Homola


souhlas 216
Vložen: 22. 03. 2006 - 20:19:57
 
Odpovědět
Mas pravdu, Tome. Tenkrat zrejme byli pohlednice neco jako noviny, informovali ostatni lidi o udalostech a deni kolem. Dneska slouyi spise jako pamatka na dane misto, blahoprani k ruznym vyroci a k obveseleni ci reklame. Momentalne jsem v Polsku, pisi bey diakritiky a delame to problemy. Nicmene pohlednice, stejne jako u nas, hraji dnes jiz druhoradou roli, alespon podle mineni trafikantu, kteri zehraji na jejich nizkz prodej a v obicejnych trafikach nemaji ani vyber.
Honza V.


Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist