První měsíc nové verze stránek a novinky

Vážení čtenáři, inzerenti a všichni ostatní příznivci našeho webu,
na velikonoční pondělí jsme pro Vás připravili článek trochu jiného obsahu, než jste zvyklí. Uběhl totiž již více než měsíc od spuštění nové verze našeho serveru a proto si dovolíme zhodnotit toto období a informovat Vás o novinkách, které pro Vás chystáme na nejbližší období.

Především nás těší, že jste na nás i přes poměrně dlouhé období, kdy původní verze webu nebyla často aktualizována, nezapomněli. Jak jste si zajisté všimli, daří se nám vydávat alespoň jeden nový příspěvek každý pracovní den. Hlavní dík za to patří všem autorům, kteří pro Vás bez nároku na honorář zaznamenávají své postřehy, hledají informace a témata, která by Vás mohla zaujmout, a vůbec se snaží propagovat sběratelství pohlednic na internetu.

Každé hodnocení by mělo obsahovat i přiměřenou kritiku. Tentokrát to však bude spíše naše povzdechnutí.

Musíme přiznat, že nás zklamala Vaše účast (lépe řečeno neúčast) v e-mailové konferenci věnované filokartii. Doufali jsme, že se zde objeví diskuze na veškerá související témata a získáme zde i náměty pro další články. Bohužel na výzvu, kterou jsme zaslali více než stovce našich inzerentů, zareagovalo asi jen pět sběratelů, kteří se zaregistrovali. Vyzýváme Vás tedy znovu k návštěvě a zaregistrování, v konferenci můžete diskutovat jakékoliv téma, navíc budete pravidelně dostávat informace s odkazy na aktuální články. Konferenci samozřejmě také můžete použít pro nabídku a poptávku pohlednic.

A nyní již k novinkám, které pro Vás připravujeme. Ne příliš významnou změnou bude rozdělení existujících článků do podrobnějších kategorií. Toto rozdělení by mělo usnadnit vyhledávání informací a celkově zpřehlednit jednotlivé stránky. Zajímavou novinkou by mohl být „Adresář“ sběratelů – seznam sběratelů a zatřídění jejich sběratelského zaměření (podrobně bude rozdělen místopis, méně podrobně pak další oblasti jako fauna a flóra, technika a další žánry). Hlavní záměr je zřejmý – usnadnit vzájemnou komunikaci mezi sběrateli. Rádi bychom také obohatili vzhled webu a připravili galerii zajímavých pohlednic. K tomu ale potřebujeme Vaši pomoc a proto Vás prosíme – pokud máte nějaký zajímavý „kousek“, kontaktujte nás. Přinejmenším můžeme alespoň zprovoznit pohlednici dne.

Vzhledem k tomu, že inzertní rubrika je hojně navštěvovanou částí webu (denně přibývají cca tři nové inzeráty), zajímalo by nás, zda se díky ní již uskutečnila nějaká výměna či prodej. Osobně si myslím, že některé inzeráty jsou až příliš obecné. Dalším problémem je asi také to, že by každý rád viděl vše dopředu a skenovat (rozuměj převést do počítače) více pohlednic je časově náročné. S tím Vám bohužel nepomůžeme. Co můžeme nabídnout je realizace internetové burzy či aukce. Ale protože jejich realizace není zcela triviální, zajímalo by nás, zda byste tuto službu vůbec využili a přivítali, případně v jakém rozsahu.

Na závěr Vám jménem redakce děkuji za Vaši přízeň a ještě jednou prosím o Vaše názory a náměty – využijte například Komentáře pod tímto článkem nebo zmíněnou e-mailovou konferenci.

Za redakci Filokartie.Com
Petr ZaoralAutor: Petr Zaoral | 12. 4. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist