Razítka ze Silvestra od Boubína

Tak tu máme další rok. Trochu opožděně, ale přece, přeji všem příznivcům a sběratelům pohlednic mnoho úspěchů v dalším počínání. Pro život si pak dovolím citovat slova z jednoho novoročního mailu jež jsem obdržel od svého přítele. Přeji Vám tedy hodně štěstí - protože je ho málo, hodně zdraví - protože je třeba a hodně lásky - protože je krásná.

Vraťme se však k pohlednicím. Na Silvestra jsem se vydal na vrcholek Boubína (1362), což je nejvyšší hora vnitřní části Šumavy. Protože jsem šel s dětmi, volil jsem snazší trasu po jižním úbočí z Kubovy Hutě, kam se valná většina účastníků silvestrovského výšlapu dopraví vlakem.

Již se stal tradicí zvláštně vypravený vlak z vimperského nádraží, vždy pod nějakým tématem. Ten loňský vlak byl Pohádkový. Pohádkové postavičky doprovázely a organizovaly celou jízdu. Včelka Mája s Vilíkem vybírali jízdné, tříhlavý drak mi chtěl sežrat dcerku, smradlavý čert řinčel řetězem dohlížeje na pořádek, stará Ježibaba vyprávěla oplzlé vtipy a se sedmi trpaslíky jsem si musel přihnout z placatky.

Na konečné, na nejvýše položené železniční stanici v Čechách, v Kubově Huti, jsem si pak zakoupil pohlednice a nechal je poslat několika kamarádům a sobě, protože byly opatřeny několika zvláštními, humorně laděnými příležitostními a upomínkovými razítky. Bohužel je nemohu ukázat, protože momentálně nemám jak je dostat na síť. Nejedná se však o oficiální razítka pošty, ale jen o razítka Klubu Pošumavských železnic, který tyto akce organizuje. To sice snižuje jejich sběratelskou hodnotu, ale i tak jde o kousky, které obohacují moji sbírku jakousi výjimečnou neopakovatelností osobního prožitku.

Autor: Jan Vávra | 15. 1. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist