Komentáře ke článku


Recenze krabic na pohlednice firmy Tomos Praha a.s.

Začít sbírat pohlednice je snadné. Nejdříve stačí obálka, pak krabička, pak krabice od bot. A pokud sběratele jeho zájem neopustí, začne se počet krabic od bot zvyšovat. A v tuto chvíli snad každý sběratel začne zvažovat, jak pohlednice uložit nějakým standardním způsobem, který by současně vyhovoval jak po stránce praktické, tak estetické, a přitom nebyl finančně příliš náročný.
Výzva ještě jednou 565
Vložen: 10. 09. 2008 - 07:06:31
 
Odpovědět
Vážení čtenáři, tento článek můžeme pojmout i jako první k tématu ukládání pohlednic. Pokud máte zkušenosti s jiným výrobkem nebo máte jiný zajímavý způsob ukládání pohlednic, podělte se s námi, váš článek či postřehy rádi zveřejníme.
Petr Zaoral


566
Vložen: 10. 09. 2008 - 15:49:29
 
Odpovědět
Také jsem kdysi začínal krabicí od bonboniéry, pokračoval krabicí od bot, pak druhou a další; pak přibyly i krabice, v jakých se expedovaly pohlednice z tiskárny. Když těch různých krabic bylo jedenatřicet, pořizovali jsme si nový nábytek do obýváku. Od té doby mám většinu pohlednic uloženou v zásuvkové skříňce v rohu pokoje. Každý způsob ukládání - do krabic i do skříňky - má své výhody i nevýhody. Pokud si necháváte vyrobit skříňku na míru, je potřeba přesně se s výrobcem domluvit na vašich požadavcích. Přestože jsem v té době už měl nějaké zkušenosti se sbíráním pohlednic, v konečném výsledku má moje skříňka některé drobné nedostatky. Pokusím se příležitostně o tom něco napsat, aby se ti, kdo se rozhodnou pro podobné řešení, vyvarovali stejných chyb.
T. Homola


krabice... 567
Vložen: 13. 09. 2008 - 04:01:04
 
Odpovědět
Mám podobné zkušenosti od malých krabiček...atd.Pro svou velkou sbírku jsem si později nechala vyrobit specilní krabice v podstatě stejné,které uvádíte,ale přední a zadní strana byla zvýšená,boční strany nižší, aby se v nich daly pohlednice lépe přebírat z boku. Záložky jsem měla nařezané ve stejné výšce jako přední a zadní zvýš.strany a na ně jsem psala názvy. Některé jsem měla i polepené textilem,ale protože tvrdý papír použitý pro krabice byl kvalitní,další objednávku jsem měla již bez textilu. Krabice byly šité kovovými sponkami,nelepené,bohužel firmu již neznám.Několik jich mám i zde v Kanadě,používám je dodnes,jsou stále zachovalé a plánuji si je nechat zde přivyrobit. V muzeu v Pardubicích mají na pohlednice specielní krabice i obálky do nich,které se používají právě upravené k ukládaní archivního papírového materiálu. Pokud mezi ně patří i krabice fy Tomos a lepidlo a textil i papír chemicky vyhovuje a neškodí pohlednicím,je to určitě velký přínos pro sběratele, protože shánění krabic od bot je často náročné,prodejci je vzhleden k reklamacím bot nechtějí dávat,brzy se roztrhají a chem.rozbor by asi také neobstál.Ovšem všichni jsme s nimi začínali a je to pro začátečníky nejjednodušší a nejlevnější.Některé části sbírek mám ve spec.albech na pohlednice nebo v růžcích na kartonech a ty opět ve speciel.plastik.obalech,které jsou opět chem. upraveny k uchovávání fotografií aj.papír.materiálu.Dají se tak potom přímo i vystavovat. Tolik v krátkosti, budu se rovněž těšit na další zkušenosti od kolegů.
Květa


Doplňující info 584
Vložen: 05. 01. 2009 - 05:41:02
 
Odpovědět
Tak jsem byl u známého, který sbírá pohlednice s leteckou tématikou, má těchto krabic doma asi 70 a je spokojený, tak jsemm snad dal dobrý tip.
Petr Zaoral


krabicky na pohlednice 673
Vložen: 16. 07. 2009 - 07:20:21
 
Odpovědět
precizni krabicky,ma to ale jednu chybu,nemaji zajem o mimoprazske zakazniky,kdo si neprijde nic nedostane.
jiri heyer


675
Vložen: 22. 07. 2009 - 07:54:53
 
Odpovědět
To mě překvapuje. Psal jste na obchodní oddělení?
Petr Zaoral


Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist