Sberatel.com - výběr z diskuzního fóra 20. 12. 2022

Jistě každý sběratel pohlednic má doma nějaký zajímavý kousek, který ho něčím zaujal. A protože jak znám sběratele, každý se též rád podívá, tak jsem namátkou vybral, docela zajímavé kousky, které skrývají i ledajakou hádanku. Těším se na kousky od vás a hlavně sem prosím nedávejte pohledy s dotazem na cenu.

1.Pohlednice křižníku císařovna Augusta. Tak tento pohled byl můj první kup na eBay. Pohled se mně líbil, ale v podstatě jsem ho mít nemusel. To bych si ovšem nesměl hrát a přihazovat ..paďany" jeden za druhým. Pravidla jsem moc neznal a tak jsem se dost podivil, když mně přišlo oznámení, že jsem vyhrál a mám zaplatit docela slušnou částku. No, zaplatil jsem, ale tu cenu prý hlavně udělala ta známka vzadu. U tohoto pohledu by mě zajímalo kdo byl ten pán, nebo spíše ??paní s malebným jménem Hedwig Kalischek-ten titul bohužel nepřečtu.

2.Pohled z pozůstalosti po spisovatelce Aleně Vrbové. Tady mě udivuje rychlost vydání pohledu. Malíř Josef Kylies byl 4.5.1945 propuštěn z Terezína. Pohlednici píše Věra Kyliesová a datuje 1.5.1945.Nejspíše se upsala, protože na razítku je 1.6.1945.Ale i tak rychlost vydání pohlednice je úžasná! Nejspíš si ji vydal sám malíř, byl totiž členem Hospodářského družstva, které pohlednici vydalo. Josef Kylies zemřel krátce po válce 16.6.1946.

3.Tento pohled je skutečně ručně malovaný, též určený spisovatelce Aleně Vrbové. Kdo kreslil nevím, není podpis a obrázek je to zajímavý, i když z lásky-no nevím.

4.pohled mně připomíná časy, když jsem jezdil na burzu pohlednic do Prahy, a protože nás tam z Plzně jezdilo poměrně dost, tak člověk musel být hodně rychlý, pokud chtěl něco sehnat. Prostě hamty, hamty. Jásal jsem nad krásnou plzeňskou hospodou a až doma jsem zjistil, že pohled je sice nádherný, ale ta hospoda je od Plzně přece jen o trochu dál..

Sberatel.com - výběr z diskuzního fóra 20. 12. 2022


Máš zajímavou pohlednici? Pochlub se! Diskuze na Sberatel.com, kterou tímto doporučujeme.

Autor: Zdeněk Jindra | 20. 12. 2022

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist