Šílenství jménem Pidifrk

Datum vydání: 30. 11. 2022


Dneska jsem se rozhodla Vám povědět něco o šílenství jménem Pidifrk. Někteří možná pidifrky znají a dokonce je i sbírají, ale někteří toto slovo slyší poprvé.

Začneme hezky od začátku. Pidifrk je pohlednice. Je kreslená, v humorném stylu. Vždy zobrazuje nějaké zajímavé místo České republiky s nějakým vtipem. Zároveň je jedním z dílků Óbrfrku. Autoři uvádějí, že se jedná o tzv. mozaikovou pohlednici. Princip je jednoduchý, sbírejte pidifrky, a když je potom složíte k sobě, vznikne Vám óbrfrk neboli největší pohlednice na světě. Je to velice zajímavý nápad a rozhodně něco nového, co na trhu ještě nebylo.

Za tento nápad a za nakreslení obrázků můžeme poděkovat dvěma autorům, kterými jsou Ivan Rillich a Zdeněk Hofman.

Mezi postcrossery je to hit, ale rozhodně to není levná záležitost. Z mé vlastní zkušenosti pidifrky stojí 15 Kč za 1 kus. Kdybychom chtěli nasbírat celou sbírku, no domyslete si to sami. Pidifrků je skoro 600, a kdo ví, třeba se ještě rozrostou.

Pidifrky můžeme koupit v Infocentrech ve vybraných městech. Seznam pidifrků a jejich místa prodeje naleznete na oficiálních stránkách, kde je také uvedena spousta zajímavých věcí.

Na pidifrky se prodává i speciální album, ale co jsem okoukala od postcrosserů, pidifrky ukládají do těch klasických eurofolií, které si upravují na míru.

Mě tento typ sběratelství velice nadchnul, ale zatím jsem s ním nezačala. Stále o tom hledám víc a víc informací na internetu. Nedávno jsem našla i aplikaci do mobilních telefonů se systémem Android, která funguje offline a je skvělým pomocníkem na cestách.

Tak co znáte pidifrky? Sbíráte pidifrky? Přijde Vám to jako dobrý nápad? Určitě dejte vědět v komentářích. Autorům patří můj veliký obdiv.Autor: Hana Novotná

Vytištěno ze serveru http://www.infofila.cz