Komentáře ke článku


Vimperk na starých pohlednicích

Ve čtvrtek 6.12.2007 v sále Městského kulturního střediska ve Vimperku proběhl křest nové knihy Romana Hájníka VIMPERK z edice Zmizelé Čechy v nakladatelství Paseka.
Zmizelé Čechy 458
Vložen: 25. 12. 2007 - 09:52:32
 
Odpovědět
Otázce zmizelých obcí a objektů v naší republice je věnována řada knih a brožurek. Žádná z nich se však neobejde bez použití dobových pohlednic. V mém případě jde především o oblast Krušných hor (na Krušné hory - západ si musím zatím počkat). Proto jsem uvítal edici "Zmizelé Čechy" nakladatelství Paseka. V letošním roce byla vydána knížka Lukáše Novotného věnovaná Karlovým Varům. Podle seznamu vydaných a připravovaných knih, uvedeného na obalu, nebo na webu nakladatelství, si již nyní může většina sběratelů pohlednic najít tu svoji knihu. Pohlednice jsou i na webové stránce věnované zaniklým obcím a objektům (viz příspěvek ing. Berana na Filokartii).
Jaroslav Štorkán


zmizelé čechy 462
Vložen: 05. 01. 2008 - 19:17:28
 
Odpovědět
Kdysi tady vycházel seriál o ztracených obrázcích šedesátých let. Co ldyby jste takhle pokračovali. Určitš každý z vás má doma několik desítek pohlednic, co zabírají stejné místo z několika dob.
doktor


Napiste 463
Vložen: 06. 01. 2008 - 08:50:46
 
Odpovědět
Najskor vsetkym prajem pekny Novy rok a v nom najma vela zdravia, stastia, aj toho zberatelskeho. Mozno si touto reakciou niekoho postvem proti sebe, ale zda sa mi, ze tento prispevok od Doktora je klasickou ukazkou toho, aky je vseobecne pristup k tomu co sa deje na filkartii. Su tu taki co su ochotni sa so vsetkym podelit s ostatnymi, taki co tu obcas nieco napisu alebo pripoja komentar, ale asi najviac je tu takych co to len precitaju a cakaju co bude dalej – akoby na pecene holuby co im do .... Takto som pochopil aj doktorov prispevok, inac nic v zlom. Neviem ci sa pod tou znackou skryva len navstevenik, ale asi to bude navstevnik s nejakym zameranim lebo komentuje to co ho zrejme zaujima. Mozno je to tiez aj zberatel a mozno by mohol aj nieco s tych svojich pokladov ukazat ostatnym, staci tak malo. Napisat par riadkov, ze toto mam, viaze sa to k tomu a opytat sa ci nahodou nema este niekto nieco podobne k jeho vzacnostiam. Lebo verte, kazdy mame len svoje vlastne vzacnosti, nech su to v ociach inych len take malickosti. A tych ale stoji cely svet aj ten nas filokartisticki. Som presvedceny, ze p. Zaoral uz urobi s prispevkom doktora to najlepsie co vie a bude zaujimavym „proctenim“ pre vsetkych. Tym co to docitali az, sem ozvite sa a napiste. Pozdravuje Svikruha
Jan Svikruha


souhlas 464
Vložen: 06. 01. 2008 - 10:00:58
 
Odpovědět
Jsem rád, pane kolego, za váš příspěvek, protože větší odezva, taková zpětná vazba od čtenářů, zde opravdu chybí. Do reakcí pod články píší stále titéž lidi a to většina z nich jsou autoři jiných článků. Nemusím tu skupinu lidí jmenovat, protože každý čtenář ta jména zná. Pak je tu skupina těch, které Jan Svikruha krásně pranýřuje. Možmá se někteří urazí a přestanou: a) navštěvovat tyto stránky; b) psát reakce úplně; c) být pasivními uživateli a připojí se do autorského týmu. Podle mých zkušeností mnoho čtenářů internetových stránek všeobecně ještě nepochopili tu možnost aktuvního využívání, možnost dynamické reakce, možnost přímo na stránkách podílet. Je to tak jednoduché. Mnohem jednodušší než u tištěných verzí. Jenže je tu problém, který nikdo nechce překonávat a to je pohodlnost, nedostatek času a v neposlední řadě i malé sebevědomí - sebedůvěra ve své schopnosti jako spisovatele. Nemůžem se proto na nikoho zlobit a já jsem vděčný i za kritické reakce, protože každá i špatná reakce je známkou toho, že ten článek někdo přečetl a že jej oslovil. Děkuji tak všem přispěvatelům.
Honza V.


Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist