Výstava Mladá Boleslav 2007 se blíží

Jen pár dnů nás již dělí od zahájení národní výstavy mladých filatelistů Mladá Boleslav 2007. Je to pro nás velká událost, protože poslední filatelistická výstava se v Mladé Boleslavi konala před 21 lety. Přestože většina organizátorů se na té předchozí také aktivně podílela, všichni jsme již o něco starší a podmínky jsou dnes také zcela jiné. Navíc letošní výstava bude rozšířena o další sběratelské obory, především o pohlednice. Těch se tu objeví velké množství a věřím, že budou pro každého návštěvníka příjemným překvapením.

Další zajímavostí budou exponáty Muzea Mladoboleslavska (http://www.muzeum-mb.cz/) zaměřené na oblast Mladé Boleslavi (http://www.mb-net.cz/novy/) a Českého ráje. Cílem této doprovodné části výstavy je představit současnost zdejšího regionu i jeho historii. O tom, že je to historie dlouhá a zajímavá svědčí mj. to, že mladoboleslavský hrad je více než 1000 let starý.

Když se řekne Mladá Boleslav, každému se hned vybaví osobní automobily Škoda. Život města je neodmyslitelně spojen s automobilkou Škoda Auto a. s. (http://www.skoda-auto.com/cze/) a odraz toho najdete i na naší výstavě.

Součástí programu výstavy bude i národní kolo filatelistické olympiády. Tématem FO letos je, jak se asi dalo očekávat, "Člověk a automobil". Je to jistě atraktivní téma, zejména pro kluky všeho věku, ale zároveň i téma, které skýtá nepřeberné množství filatelistického materiálu, a může se tak stát pro některé účastníky FO odrazovým můstkem k vybudování vlastního soutěžního exponátu.

Cílem výstavy je kromě propagace filatelie a představení práce mladých filatelistů i nabídka mládeži k využití volného času v některém sběratelském oboru. Proto se na organizaci výstavy podílejí kromě zdejšího klubu filatelistů (http://www.mbfilatelie.cz) také Muzeum Mladoboleslavska a Asociace rodičů zdravotně postižených dětí v ČR.

A na závěr již jen srdečné pozvání na výstavu do Mladé Boleslavi.Autor: Zdeněk Töpfer | 5. 6. 2007

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist