Komentáře ke článku


Z historie pohlednic: Velikonoční pohlednice

Svátky jara jsou přede dveřmi a mnozí z nás stojíme před stojany s gratulacemi a vybíráme barevné obrázky do obálek, abychom do nich vepsali pro své přátele a milé velikonoční přáni. Tradiční pohlednice na americkém kontinentu zcela zanikly, ale v Evropě stále zůstávají v nabídce a mnohé se také objevují každoročně v našich schránkách. Prostřednictvím pošty si takto již přes 130 let lidé přejí veselé velikonoce, bohatou pomlázku a radostné prožití svátečních dnů.
Díky 485
Vložen: 25. 03. 2008 - 08:23:48
 
Odpovědět
Opět nádherně napsané a bohatě ilustrované. Díky za hezký příspěvek.
Zdeněk Jindra


články a poděkování 486
Vložen: 25. 03. 2008 - 10:07:38
 
Odpovědět
Díky Květo. Vaše články mám všechny seřazené a vypálené. Ale po přečtení tohoto posledního, jsem se rozhodla, že si je vytisknu a svážu. Mají vysokou úroveň a hodnotu, kterou bych si ráda zachovala i jinak a věřím, že toto nebyl článek poslední, ale že budu mít pěkně tlustou složku :-) Děkuji ještě jednou a zdravím za oceán. Taky je u Vás taková nestydatá zima, když už by mělo být jaro?:-)
Magdalena


Zdravim všechny sněhově.... 487
Vložen: 26. 03. 2008 - 04:13:04
 
Odpovědět
ano,právě když vám píši,tak zase sype...Před 10 dny napadlo půl metru,trošku to tálo a zase mrzne.Inu, kanadská zima je dlouhá,velmi krátké jaro a potom velká vedra.Stále si na to nemohu zvyknout.Kdo ví,jak bude letos?Ale u vás už kvetly kytičky,tak co to počasi dělá?Článek jsem poslala opožděně,nějak v posledni době nestihám,ale díky našim pánům redaktorům se tady objevil okamžitě.Je to báječna spolupráce i na takovou dálku,jen by se mělo zapojit vice sběratelů. Ale to jsou stále stejné nářky...Díky za pochvalu, někdy zase něco dám dohromady,ať Vám ta složka Magdaleno,roste!Mám z Vašeho nápadu radost,protože moje listy v chystané knize přibývají pomalu a nevim,kdy ji dokončím.Tak to je v krákosti,mějte se všichni moc pěkně,přeji krásné dny plné sluníčka a brzké jaro!
Květa


žádost o objednávku:-))) 488
Vložen: 26. 03. 2008 - 15:28:58
 
Odpovědět
Milá Květo, pokud zmínka o Vaší knize je to, co si myslím že je, tak doufám, že jí budete mít brzy dokončenou a že bude také v češtině, nejen anglicky a že si jí budeme moci přes Internet objednat. Jsem ve vašem virtuálním pořadníku zcela realná položka, žádající si záznam objednávky:-)))
Magdalena


Kniha... 489
Vložen: 26. 03. 2008 - 17:12:12
 
Odpovědět
Milá Magdaleno,určitě budete mezi prvními a určitě kniha bude především v češtině,až potom v překladu,ale je to projekt na dalších pár roků,snad až v důchodu.Mám náročné zaměstnání a krátké víkendy mi zaberou 4 vnoučata,nějaké to cestování,domácnost,no všichni to známe...Tak alespoň zatím budou k dispozici tyto článečky a jsem ráda,že se líbí.
Květa


Svátka jara 2332
Vložen: 21. 03. 2016 - 19:08:41
 
Odpovědět
Velikonoce jsou svátky, které se slaví na jaře. V přeneseném slova smyslu se dá říci i svátky jara. Je to ale podružné. Velikonoce jsou připomenutím smrti Ježíše Krista na kříži, který se takto dobrovolně obětoval aby vykoupil naše hříchy a jsou oslavou jeho zmrtvýchvstání.
Miloslav


Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist