Komentáře ke článku


Z komára velbloud aneb příběh jedné pohlednice

Inu, začalo to před 12 lety, kdy jsem se pustila do sbírání pohlednic se psy ... Nene, to by byl zbytečně dlouhý úvod vyprávět vám o celé té době. Prostě a jednoduše, pro letošní rok byl vydán pohlednicový kalendář se psy, v kterém byl mimo jiné i pohled údajného francouzského buldočka, jak tvrdil popisek na zadní straně.
To znám 682
Vložen: 28. 08. 2009 - 09:15:22
 
Odpovědět
Díky za článek, to je ta správná sběratelská vášeň zjistit detaily. Já zase budu otravovat se svými vrtulníky - ty se vyrábějí v licencích, takže je občas problém určit typ (např. Bell 206 dodává po Evropě dost často Agusta jako Agusta-Bell AB-206). Občas tedy také pátrám, kam ho v elektronické databázi zařadit. Alespoň ve skutečném archivu jsem se zařídil jednodušeji - dlouho jsem vymýšlel, jak pohledy rozřadit, např. podle výrobců, typů, provozovatelů atd. Nakonec je řadím jendoduše podle evidenčních čísel, pod kterými je mám v databázi. Sice jsou pak na přeskáčku, ale snadno je najdu.
Petr Zaoral


nevím 683
Vložen: 28. 08. 2009 - 10:57:22
 
Odpovědět
Ahoj, jsem z frbulu a mám dojem, že jsem hlasovala pro bostonka. Potom sem pohled ukázala taťkovi a ten si nebyl jistý. Je pravda, že to může být kříženec, může být něčím přikořeněný. prostě nevím přiklonila bych se opravdu spíš k tomu bostonovi, má delší nos a je to strakoš.
Ivana&Miky&Ája


685
Vložen: 30. 08. 2009 - 18:28:36
 
Odpovědět
U článku jsem se fakt pobavila :) Já sama jsem na frbulu hlasovala pro bostonka ;) Je vidět jak hodně byli francouzi a bostonci vývojově propojení, podle hlavy se to prostě nepozná :) Ještě mě napadlo není někde v kalendáři uveden fotograf této fotky? jestli by se dalo dohledat a něměl by třeba "náhodou" i fotku celého těla...a bylo by jasno. a nakonec ještě otázka: Kolik máte ve sbírce pohledů s francouzi? Já se přiznám jsem na takový snad ještě nenarazila... Jinak jsem se vrátila ze srazu buldočků a musím se přiznat že na buldočka s tak dlouhým nosem jsem tam snad nenarazila, takže se stále přikláním k bostonkovi :) Přeji hodně sběratelských úlovků Soňa
Soňa


693
Vložen: 08. 09. 2009 - 17:21:11
 
Odpovědět
Pohledů s francouzskými buldočky mám ve sbírce kolem 40. Bohužel přesně Vám to nyní nemohu říct, protože sbírka přebývá ve Zlíně a já v momentálně v Opavě. Frantíci jsou moje srdeční záležitost, tak se snažím hezky je shromažďovat, ale vím o dobrých minimálně 10, co mi v poslední době unikli jen na Aukru, takže mám ještě moc co dohánět:o) Ale musím se pochlubit, že můj nejstarší focený pohled, co ve sbírce mám, je právě s frantíkama - byl poslán v roce 1901! Jinak paní fotografku se vypátrat podařilo a celé to mělo ještě dohru. Brzy se o ní dozvíte víc:o) Moc Vás zdravím, Jitka
Jitka Mikešová


Moc milý příběh, 687
Vložen: 31. 08. 2009 - 17:18:21
 
Odpovědět
zajímavé pátrání a hlavně spolupráce 120 nadšenců!!!Fandím Vám a děkuji za poučné i úsměvné počtení,včetně hezkého obrázku,který bude zcela určitě patřit ke kuriozitám.Co s námi jedna pohlednice dovede udělat! Těším se na další příběhy!
Květa


Fotografka 689
Vložen: 06. 09. 2009 - 12:10:19
 
Odpovědět
Jitko, moc pěkně jsi to napsala! Také často dlouho dumám a pátrám, cože je to za plemeno - je to věčný problém. Někdy se stane, že je popisek vzadu na pohlednici evidentně chybný, většinou jde ale o to, že tam není. Je fakt, že ale takováto pátrací akce nemá asi mezi pejskaři obdoby. Napadlo mě ale hned to samé, co Soňu zde v komentářích, a ihned jsem se šla podívat, zda je tam fotograf uveden a v případě, že ano, tak není-li někde na netu o něm zmínka. A je! A hned přímo vlastní stránky: http://www.mirkawolf.com/index_cz.html. Jistě by tedy stálo za to jí napsat.
Jarmila


Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist