10. výročí on-line magazínu Filokartie.cz

Naše Filokartie.cz slaví dnes své kulaté desáté narozeniny. Filokartie je tedy stále ještě 10-leté dítě, které ale roste nevídaným tempem a má se čile a aktivně k světu. Do zletilosti Filokartie ještě nějaký ten rok schází, ale to nic nemění na její váze a odbornosti, kterou si za tuto dobu poctivou prací získala. Zavzpomínejte si s námi v tomto článku na desetiletí s naší Filokartií a redaktorem a zakladatelem Zdeňkem Jindrou.

Do začátku výročí by stálo za to uvést tradičně trochu statistik. Od 21. 1. 2003 do 21. 1. 2013 (tedy do dnešního dne) bylo vydáno již téměř 440 článků. Články byly celkem zobrazeny přibližně 1 358 000 krát. Co se týče samotné návštěvnosti, ta je měřena pomocí toplist.cz od 4. 11. 2003, což sice není hned od začátku Filokartie.cz, ale je zde uvedeno, že nás již navštívilo přes 446 500 unikátních návštěvníků-lidí (neplést s počtem zobrazených stránek, to jde celkově do miliónů).

Tyto i jiná čísla dokazují, že naše práce a práce našich redaktorů má smysl a velký význam pro naší sběratelskou veřejnost. Původně byl tento magazín provozován na doméně Filokartie.com, ale po určité době byla zvolena nová a výstižnější doména Filokartie.cz na které je magazín dodnes. Magazín prodělal i několik počátečních potíží od přechodu na nové grafické verze po nový publikační systém založený na databázi. Dnes běží na unikátním vlastním magazínovém systému, který má novou grafiku (jednoduchou, ale přehlednou) a administraci pro úpravu obsahu.

Největší zásluhu na rozvoji Filokartie.cz má Petr Zaoral, kterému patří poděkování od věrných čtenářů a především od provozovatele Zdeňka Jindry. Petře děkujeme. Není to jen programátor, který přinesl předchozí verzi Filokartie, ale i vedoucí redaktor v jednom, který se poctivou a časově náročnou prací vždy staral o obsah našeho magazínu. Málokdo má představu kolik emailů je nutné vyřídit a kolik starostí s tímto vším je. Dovolte, abych mu tímto co nejsrdečněji poděkoval za spolupráci s tím, že se těším na další stejně hodnotnou. Je pravdou, že Filokartie.cz měla i svou obsahovou krizi, ale ta je doufám za námi a již nás čekají jen obsahově žně, čemuž nasvědčuje i poslední více plodnější období.

Poděkování si zaslouží i široké množství píšících redaktorů. Ať ti aktivní nebo příležitostní. Opět rád děkuji všem jmenovaným dole, kteří pro Filokartii píšou či psali.

Bělohoubková Lenka, Beran Pavel, Brzák Kamil K., Buchta Alois, Danenberger Radomír, Degen Milan, Drábek Tomáš, Fencl Petr, František Gregor, Miroslav Maloušek, Fronc Josef, Goetz Marcel, Gregor František, Habendorf R., Hánlovi Josef a Hana, Havrlant Jaroslav, Homola Tomáš, Hrubá Jarmila, Jendřišak Josef, Jindra Zdeněk, Jirásek Jindřich, Joza Petr, Karpaš Roman, Kostrhoun Jan, Kovács Zoltán, Kunc Lubor, Kunc Petr, Kurz Michal, Maschke J., Mastná Marta, Michalčík Slavomír, Míča Martin, Mička Ján, Mikešová Jitka, Mikulášek Bohuslav, Mlch Vlad., Nachtmanová Pavla, Novotná Věra, Pavelka Robert, Pořízka Jaroslav, Procházka Jan, Regula Jan, Stluková Bára, Šafařík Pavel, Štorkán Jaroslav, Švandrlík Josef Švikruha Ján, Tomandl Jaroslav, Töpfer Zdeněk, Vávra Jan, Veselá Květuše, Vích Josef, Vlachová Magdalena, Voráčková Ilona, Wiener Egon, Zahradníček Tomáš, Zaoral Petr, Zelenka Josef, Zika Michal.

A několik dalších redaktorů či příležitostně píšících autorů. Z rozsáhlého výčtu jmen je především znát, že sběratelé pohlednic a naši čtenáři jsou aktivní a rádi se vždy podělí o své přírustky ze sbírek či poznatky. Vítejme tuto záslužnou práci v této zrychlené době a udělejme si vždy čas nejen na náš koníček, ale i na náš magazín Filokartie.cz. Budujeme tím svou vlastní sběratelskou komunitu a přátelé, kolegové, kteří se nezjištně vždy dělí o informace a vědomosti.

K výročí si Filokartie nadělila především onen již zmíněný nový vzhled a unikátní magazínový systém převzatý z naší přátelské redakce Infofila.cz. Usnadní nám to především naší práci. Doděláváme i již dlouho slibovanou galerii pohlednic. Vcelku se rozjela i diskuze sběratelů pohlednic na našem portálu Sberatel.com, který sběratelům pohlednic vřele doporučujeme. Světlé zítřky nás tedy volají a čekají.

K 10. výročí naší Filokartie.cz nám vše nejlepší přejí pochopitelně především sběratelé pohlednic. Děkujeme všem za gratulace a přejme si všichni co nejzajímavější obsah v dalších letech naší Filokartie.

Autor: Zdeněk Jindra | 21. 1. 2013

Komentáře

přání

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist