Zdeněk Jindra

Vlastník domény FILOKARTIE.CZ a provozovatel stejnojmenného on-line magazínu.

Zdeněk Jindra
Macharova 719
542 32 Úpice
E-mail: infofila@infofila.cz

Miroslav Maloušek

Sbíral jsem pohlednice již jako dítě. S dospíváním se vše přerušilo i s dalšími přicházejícími zájmy. Urychlujícím katalyzátorem mého sbírání byla výstava fotografií a pohlednic Ze staré Třebíče p. Jiřího Joury v r. 1991. Nedlouho poté mne požádala manželka o vyklizení nástavce, kde jsem měl schované své dětské poklady. Výsledek byl zcela opačný. Při znovuobjevení dvou starých kolorovaných pohlednic Třebíče jsem si řekl, že by nebylo od věci dát pár dalších dohromady. A bylo to. Rozdílem oproti mému dětskému sbírání bylo jen to, že místo na pohlednice vzdálených končin se dnes soustředím převážně na blízký region.

Ing. Jaroslav Tomandl

Osoba těžce napadená virem sběratelství, již tak od roku 1962. Týká se to zejména námětové filatelie - námět LODĚ, dále LODNÍ POŠTY (viz též Zpravodaj námětové sekce SČF "DOPRAVA"). Mimo toho se zajímám o pohlednice a literaturu zaměřenou na lodě a lodní dopravu. Původ z Chodska, avšak díky otci - dunajskému kapitánu dlouhá léta prožitá na břehu Dunaje - v Bratislavě. Nyní se potuluji po Praze a povoláním obchodník po zemích českých a moravských.

Jan Vávra

Ročník 1972, Buk

Pohlednice sbírám asi od poloviny roku 2002. Můj zájem o ně začal prohlédnutím alba pratety mé manželky, které obsahovalo asi 50 ks pohlednic z různých koutů republiky. Momentálně mám cca 860 pohlednic. Zajímám se o pohledy Jižních Čech, především Šumavy a pak o hrady a zámky v ČR.

Josef Vích

Ročník 1979, Hradec Králové

Pohledy sbírám přibližně od roku 1997. Začínal jsem hrady, ale zjistil jsem, že je to tak obsáhlé téma, že mě to brzy přestalo bavit. Pak jsem jednou uviděl pohled Staré Paky, obce, ke které mám od dětství vztah a bylo rozhodnuto. Momentálně mám ve sbírce Staré Paky cca 60 pohledů. Všeho ostatního jsem se zbavil.

Ing. Petr Zaoral

Ročník 1972

Sbírám pohledy vrtulníků a vírníků, na internetu vytvářím referenční katalog všech těchto pohlednic.


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist