Dobové pohlednice Bratislavy

Vzniká snad nejrozsáhlejší webová expozice pohlednic jednoho významného historického města – dnes hlavního města Slovenska. Přátelé, chcete nahlédnout? Stačí si zadat adresu: http://www.bratislavskerozky.sk/ a hned se objeví obrázek s nadpisem BRATISLAVSKÉ POHĽADNICE. Nebo si rovnou zadejte: http://www.bratislavskerozky.sk/sk/Databaza-bratislavskych-pohladnic.html

Jak jsem pochopil, projekt se realizuje díky dlouholetému sběrateli pohlednic Bratislavy, Juraji Horváthovi. Uvádí se zde rozsah jeho sbírky – 6424 pohlednic BRATISLAVY.

Již to, co lze v současnosti shlédnout na tomto webu, stojí určitě za to. BRATISLAVA-PRESSBURG-POZSONY (a v roce 1919 se hovořilo též o názvu WILSONOVO MĚSTO), to jsou jména tohoto historického města na Dunaji, kde se v minulosti hovořilo slovensky, česky, maďarsky, německy (ale díky menšinám též chorvatsky, bulharsky, atd.), po dlouhou dobu též hlavního města Uherska.

Ostatní nechám na vás a na zmiňovanou webovou adresu. Se vší skromností přikládám jednu ukázku - pohlednici z mé sbírky pohledů na Dunaj.

Dobové pohlednice Bratislavy


Autor: Jaroslav Tomandl | 5. 9. 2014

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist