Šuplík plný pohlednic - II. Slečna Sylva

Mimo té pohlednice s chodskou keramikou vlastním ještě jednu, která souvisí s Chodskem. Schovávám jí kvůli textu na zadní straně. Adresátem je jakási slečna Sylva Hodanová z Prahy, odesílatel neznámý. Dětským písmem, s chybami a přeškrtáváním, je napsáno:

Sylvo!
Jak se máš? Já se mám dobře. Nám se narodily paví očka, ale hned nám je sežrali Odepiš mi.
Ahoj


Slečna Sylva by jistě věděla komu odepsat, kdyby pohlednici obdržela. Ale to se asi nikdy nestalo. Není na ní známka, ani poštovní razítko. Místo u Sylvy skončila pohlednice u mne a já si opravdu nevzpomínám jak a proč. Žádnou Sylvu neznám a ani v rodině žádná nebyla a není. Třeba okouzlila pohlednice svým textem už i mojí maminku, po které mi také pár osobních dokumentů zůstalo a asi jsem si jí přinesla v obálce s ostatními pohlednicemi, když jsme po její smrti vyklízeli byt. Nevím, není to důležité. Jen by mě zajímalo, jakou hodnotu má pro sběratele pohlednice orazítkovaná a řádně prošlá poštou, od pohlednice, které obé chybí. Je v tom nějaký rozdíl? Jako laik bych odhadovala, že asi ano, že ta se známkou a razítkem bude mít větší cenu, ale jako milovnici obrázků je mi to jedno. A u téhle pohlednice zvlášť. Má pro mě cenu nenuceného dětského textu na zadní straně.

Napadlo mě, jestlipak se najde někdo, kdo sbírá pohlednice třeba kvůli textu, ne pro obrázek nebo další náležitosti pro sběratele důležité? Myslím, že by to byla velmi kuriozní sbírka.Autor: Magdalena Vlachová | 23. 6. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist