Komentáře ke článku


1. Přestěhované město - Most

Nový seriál mapující změny krajiny i staveb okolo nás. V tomto článku se autor věnuje městu Most.
Díky a prosba 40
Vložen: 06. 05. 2004 - 09:33:40
 
Odpovědět
Tomáši, díky za skvělý kus práce. A také za to, že si troufáš dokonce na seriál. Protože prohledávání sbírky a tedy hledání námětů je náročné, prosím i ostatní sběratele, aby se pokusili alespoň najít vhodné podklady pro tento seriál. Tomáš k tomu už jen uvaří "omáčku" :-) Ještě jednou díky.
Petr Zaoral


Re: Díky a prosba 41
Vložen: 06. 05. 2004 - 09:53:39
 
Odpovědět
Díky za uznání. Pomohlo by i to, kdyby mi kolegové ze vzdálenějších míst poslali náměty. Prozatím mám nachystané podklady asi na 10 dílů. Snažím se přitom najít různá témata (aby to nebylo třeba 10 vyhořelých horských chat) z různých míst. Ale samozřejmě neznám všechno, takže možná mám pohlednice různých zmizelých objektů a nevím o tom. Pokud bych potřeboval doplnit obrázek, požádal bych o pomoc. A možná ještě lepší by bylo, kdyby někdo chtěl napsat některý díl seriálu sám.
T. Homola


rukavice 43
Vložen: 08. 05. 2004 - 16:57:34
 
Odpovědět
O.K. Článek se mi líbil a hlavně to téme. Zvedám hozenou rukavici a prohrabu svoji sbírku. Sice nejsem tak zkušeným sběratelem jako T. Homola, ale pár kousků zmizelých a mizejících krajinek taky mám.
Honza Vávra


MOST 612
Vložen: 24. 02. 2009 - 09:11:59
 
Odpovědět
Vážení kolegové, o zničeném městě Mostu se přeci dá psát do nekonečna. Vždyť právě obor folokartie je oním nosným historickým fenoménem,který významným způsobem ukazuje "svět před tím".Udivuje mne, kolik materiálu mají kolegové v Německu a jak s ním pracují.Tady mám dojem, že jde jen o výměnný obchod,tedy opět o byznys ve stylu retro, ne o práci s materiálem.Pak se stane, že je výstava, která zmatečně popisuje zachycenou historii.Nebude to dlouho trvat a nynější mostečané nebudou vědět o původním městě nic, nebo zkresleně, nebo se ani nebudou zajímat.Je zajímavé, jak v časové ose Vaše diskuze vyšuměla...Pavel VAŇOUT, Most
Pavel VAŇOUT


Komentář??? 613
Vložen: 24. 02. 2009 - 22:16:15
 
Odpovědět
Pane Vaňout,Váš komentář je zajímavý především tím,že jste podle mého soudu asi nepochopil,co chtěl Tomáš Homola nastartovat-seriál o mizejících městech, památkách,atd.V této naší filokartii vůbec nejde o obchod,články píši autoři ve svém volném čase a zadarmo,bohužel někdy se ani komentáře nedočkají,byť se ukáže,že čtenářů bylo dost Ano,dalo by se psát mnohem víc o nejrozmanitějších námětech na pohlednicích,ale všichni bojujeme s časem a pohlednice jsou přece jenom pouze krásný koníček.Co kdyby jste tedy něco napsal i Vy a nám ostatním doplnil vědomosti a to třeba nejen o Mostě.Jsme vděčni za vše,co se na těchto stránkách objeví pro poučení i potěšení.Za nás všechny,kteří se snažíme přece jen sem tam něco vytvořit i za naše čtenáře předem děkuji.A pro p.Homolu "nápad výborný, děkuji a věřím,že se časem opět nějaké pokračování objeví..."
Květa


pozvánka na výstavu starý Most 2229
Vložen: 17. 07. 2012 - 20:32:20
 
Odpovědět
Vážení všechny srdečně zvu na mou první autorskou výstavu,, Jako Fénix z popela malovaný Most" která bude na zámku Duchcov v galerii Giacomo od 31.8.-28.10.2012 kde budu vystavovat vlastní keramické modely některých známých budov Mostu a mnoho kreseb z vlastní tvorby. Nechci stejně jako vy aby se na historický Most úplně zapomělo. To je účel mé výstavy k 25. výročí neexistence starého Mostu, kdy odstřely byly ulončeny 1.dubna 1987. Už nebylo co demolovat, bylo po Mostu, co zde byl od 13. století. Autorka výstavy Marcela Čermáková rodačka mostecká a velká patriotka.
Marcela Čermáková


výstava Zaniklý historický Most očima rodačky Osek 2295
Vložen: 11. 12. 2012 - 16:50:26
 
Odpovědět
Nedá se nereagovat na komentář pana Vaňouta. M8 pravdu v tom, že generace nového Mostu neví, že tu bylo staré město. Já sem se rozhodla pro to něco dělat. Využívám nabídky ve stylu výstavy. První proběhla. Druhá jak název napovídá ,, Zaniklý historický Most očima rodačky" se připravuje.Proběhne v Oseku v klášterní galerii. a to od 4.2. - 15.3. 2013. Srdečně zvu na výstavu všechny, kteří mají rádi zašlé časy. Je to výstava modelů budov a kreseb. Inspirací mi bývají také staré pohlednice.
Marcela Čermáková


typ na nový záběr kde stál starý Most 2354
Vložen: 22. 08. 2020 - 13:37:39
 
Odpovědět
píšete že nemáte současný pohled na místo, kde stával starý Most, podívejte se na facebook do stránek fotografa Pavla Ulrycha a určitě si vyberete. Po mých výstavách (v Oseku 2013 a Duchcově 2012) Jsem se dala do jiného projektu (soukromě) mám webovky starého města starymost.wz.cz jako pocta mému rodnému městu Most jsem je plnila 3,5 roku. Představení obou Mostů. Stránky jsou k dispozici všem. Proto jsem na nich mákla. Jsem velký patriot. Stránky vznikly díky človíčkovi, který je sám sběratel starých pohlednic Miloši Jiříčkovi a dělá i zdarma jejich správce. já je neumím na technické věci jsem nešikovná. S pozdravem Marcela Čermáková, Most Pokud by jste měl zájem o dotaz uvádím můj mobil tel. 773458760
Marcela Čermáková


Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist