Komentáře ke článku


Člověče, nemysli si!

Onehdá jsem si jen tak přemýšlela. Jak se mi v posledních třinácti letech dost často stává - o pohledech. A nakonec jsem s pokorou musela uznat, že coby lidské plémě dostáváme pěkně "na prdel".
Děkuji 786
Vložen: 26. 03. 2010 - 11:45:24
 
Odpovědět
Milá Jitko, děkuji Vám za pěkný článek, z něhož je cítit, jaký vztah k pejskům a pohlednicím máte. Já sama jsem kdysi sbírala (a trochu pořád sbírám) staré pohlednice koček (na Filokartii je o tom i článek), ale při dnešních cenách těchto "žánrovek" se mi musí pohlednice moc líbit, abych za ni dala požadovanou částku. Sama mám skoro nejraději také reálné foto, protože je autentické, a vím, že kdysi tu kočičku měl někdo natolik rád, že si ji nechal vyfotografovat. Přeji Vám do budoucna mnoho pěkných pohlednicových přírůstků. Ilona
Ilona


Nebylo to jenom idylické, bohužel 787
Vložen: 26. 03. 2010 - 14:17:53
 
Odpovědět
Mě v té jedné pohlednicové knize o psech děsí ta část věnovaná psím povozům (typicky mlékaři) - a že to bylo běžné v západní Evropě, třeba v Belgii. Dnes by to bylo považováno za týrání zvířat. Z těch dob nám zůstaly asi jen ty psí spřežení...naštěstí!
Milan


Jitko, moc pěkné! 788
Vložen: 27. 03. 2010 - 09:31:09
 
Odpovědět
Jsem také sběratelkou pohlednic psů, nových, starých. Sbírám všechny pohlednice, ale nejvíce mě zajímá plemeno rottweiler. Vždy jsem štěstím bez sebe, pokud získám do sbírky nový pohled a pokud je to starý pohled, tak "skáču" radostí! Tak můžu zjistit, jak plemeno vypadalo v této době, jak bylo odlišné od dnešního rottweilera, jako vidíme u pražského krysaříka v článku (bílé skvrny, které dnes již nemá). Co se týče psů, kteří tahají vozíky s mlékem. Nejsou to jen vozíky s mlékem, psi své pány vozili v malých kárách - tyto pohlednice jsou dnes velmi ceněny desítkami až stovkami eur, psi stejně jako koně sloužili ve válce, vozili raněné... Byla to jiná doba, kdy pes nebyl řazen mezi domácí mazlíčky jako dnes... Pokud budete mít zájem, podívat se na mou skromnou sbírečku starých pohlednic rottweilerů odkaz je zde: http://rottweiler.cz/pohlednice
L. Fialová


moc hezký článek 789
Vložen: 27. 03. 2010 - 19:59:46
 
Odpovědět
a milá ukázka ze sbírky. Moje sbírečka pejsků je malá,směs starých i nových pohlednic,necelá stovka. Ale mám je ráda a je škoda, že se už tolik nevydávají,jako kdysi v Panoramě,Svépomoci aj. Většinou zviřátka byla prvním sběratelským zájmem dětí v mém pohlednicovém kroužku Vlaštovka.Proto je dobře, že se některé sběratelky pustily i do těchto aktivit. Díky jejich nadšení přece jen občas vidíme nové pejsky, kočičky nebo koně,kterými si sbírku rozšiřujeme.V zahraničí jich také bohužel moc není...Děkuji Vám, Jitko a přeji hodně radosti s pejsky a ať Vám sbírka pěkně roste!
Květa


792
Vložen: 05. 04. 2010 - 17:39:52
 
Odpovědět
S chutí jsem si přečetla a i s chutí se zamyslela nad vyřčeným. Máte Jitko ve všem pravdu, souhlasím a děkuji za dobré čtení i ukázku z Vaší sbírky. Pěkné povelikonoční dny všem přeji a zase někdy nashledanou.
Magdalena


Přidat komentář


© 2020 Filokartie.cz
ISSN 1214-4231
TOPlist